SYDNEY 8. května

Za nejrizikovější sportoviště v Aténách z hlediska zajištění bezpečnosti závodníků považuje australský olympijský výbor dějiště jachtařských soutěží. Po explozích bomb v řecké metropoli zaslal jeho předseda John Coates organizátorům olympijských her dopis, v němž vyjadřuje nespokojenost s úrovní bezpečnostních opatření mimo areál olympijské vesnice.

Austrálie se proto rozhodla, že svým sportovcům, především jachtařům a veslařům, poskytne vlastní ochranku. „Docela dobrá opatření jsou provedena u kanálu, kde budou závodit rychlostní kanoisté a veslaři. Myslím, že tam nebude těžké zajistit dodatečnou ochranu,“ řekl Coates na zasedání národního olympijského výboru. „U jachtařské mariny je to ale složitější. Je tam jen tříhvězdičkový hotel a nějaké apartmány,“ vypočítal.

Kvůli časovému programu soutěží a umístění sportovišť nebudou v olympijské vesnici bydlet australští jachtaři, veslaři, triatlonisté a dráhoví cyklisté. Samotní sportovci ovšem v bezpečnosti velký problém nevidí.

Jachtař John Forbes, jenž je s partnerem Darrenem Bundockem považován za velkého favorita třídy Tornado, dokonce chce vzít do Řecka celou rodinu. „Jediná věc, která by mi dělala starosti, by bylo napadení ponorkou,“ vtipkoval reprezentant, jenž si dějiště olympijské regaty prohlédl už třikrát.

ČTK

Magazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo  NERIS výslovně zakázáno.

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..