Hlavní strana ITI
Hlavní menuVyhledávač
Login
Plavební Itinerář
ITInerář - nápověda

Proč a nač:
ITInerář slouží ke sdílení drobných informací o našich vodních tocích. Sloužit by měl zejména pro plánování výletů tam, kde to ještě neznáme, jako doplněk nebo náhražka plavební mapy. Data v Itineráři se postupně doplňují, najdete tu plavební komory (obvykle i provozní dobu a kontakty), mosty, zátoky, mělčiny, přítoky, obce a města, možnosti kotvení, občerstvení, přírodní zajímavosti, památky, praktické poznámky, odkazy na fotografie a další.

Výpis ITIneráře je možné vytisknout a použít při plavbě. Systém je nastavený tak, aby bylo možné ho využívat bez GPS nebo PC na palubě, třeba i na pramičce nebo na gumovém člunu.
Základní ovládání:
Prohlížení je uspořádáno podle jednotlivých tras (řek) a jejich úseků. Základní zobrazení trasy znázorní plavbu proti proudu s vyznačením říčních km, přičemž počátek je dole, tedy na konci stránky. Způsob zobrazení se dá měnit nastavením filtrů (v záhlaví). Objekty jsou vždy zobrazovány postupně v závislosti na říčním km jejich počátku. Seznam je možné tisknout, je uzpůsoben tak, aby jeho šířka odpovídala stránce A4.
Některé položky mohou obsahovat odkaz na související webové stránky. Jedná se obvykle o popis nebo fotografii objektu na webových stránkách.
V režimu prohlížení nelze položky upravovat. Do režimu editace je nutné přepnout - viz níže. Tento režim je přístupný jen přihlášeným uživatelům.
 
Hlavní strana - výběr trasy (řeky)
Celá trasa
Úsek trasy
Zobrazení vč. prázdných úseků (obvykle vypnuto)
První řádek dole (základní zobrazení)
První řádek nahoře (teď nefunkční)
Cesta proti proudu (základní zobrazení)
Cesta po proudu (teď nefunkční)

Rozlišení (měřítko) výpisu
 
Další info: Kompletní výpis objektů ke vkládání >>