101 Naposledy upravil: zdenek2013 (08-07-2017 14:55:24)

Re: Jak se chováte k rybářům ?.......

my65hp napsal:

Z 2016  a já zase v pohodě :-))  http://crs-sus.cz/kontrola-rs-ve-spolup … povolenky/

vzácný charakter se hned pozná,však jsi si za své dlouhodobě vzorné chování vysloužil oznámení na mrk.cz ,jen jsi pak musel vyhrožovat oznamovateli PčR,aby tam tu ostudu smázli...

"kdo má být oběšen,ten se neutopí"
npor.Lukáš

102

Re: Jak se chováte k rybářům ?.......

Zacinam premyslet, jak se dostanu z hospody. On je i ten chodec ucastnikem silnicniho provozu, a tedy nesmi byt pod vlivem......
Jen tak dal. Za koblihu neco vydrzime ne?

103

Re: Jak se chováte k rybářům ?.......

Ním.Nesmysl nad nesmysl.Kolk (kapitánů 😀)na šlapadle vlivem alkoholu způsobilo nehodu? Nejvíce problémů působí plavci díky svému nerozumu.Kdy už je začne někdo vyhazovat z plavební dráhy když mají obojkované nemalé koupaliště?Pod Cholinským mostem se kvůli koupajicim z Cholinskeho kempu posunul znak proplutí z původního korita na střed (rozumná věc),ale koupajícím to stále nestačí.Neustale plavou přímo pod mostním průjezdem což je jen otázka času kdy se stane další malér.

Bayliner 2052 LS Mercruiser 4,3LX VORTEC

104

Re: Jak se chováte k rybářům ?.......

jirkas napsal:

Pěkná loď to je, podle mě samozřejmě. Připadá mi, že jste nějak s My65hp ve při? V tom případě by se to dalo i pochopit.

Ve při zrovna nejsme, ale i tak si myslim ze jsou hezci lode, nez tenhle konkretni model Shetlanda.

** Romana R430 / Minimost 8ft **

www.seaflea.eu

105 Naposledy upravil: banjoales (10-07-2017 10:13:44)

Re: Jak se chováte k rybářům ?.......

Chlapcí, vím, že tu zase rozproudím diskusi, která nejen že není k tématu, ale asi poškádlí nejednoho z vás.
Plavci versus rybáři versus my.
Hele, už mnoho let jezdím na chalupu, která je přímo na břehu Slapské přehrady. Pamatuju tam i dobu zákazu plavby motorových člunů.
Jsem bývalý rybář, skoro bývalý plavec a majitel dvou motorových člunů 50 a 80k. Takže prasáckou jízdu taky zvládnu.
Mnoho z Vás to vidí jen ze svého úhlu pohledu.
Měl jsem ve zvyku každé ráno přeplavat Slapy na druhou stranu a zpět. Opačná strana je jakási meta, je to zvyk a touha něčeho dosáhnout. Mám tedy proto pochopení i když sám už na druhou stranu neplavu, neb mám o sebe strach a manželce jsem to zatrhnul také. Ale podél břehu tam a zpět je to pěkně naprd.
Krom toho - vidím po vodě jet každou loď. Upřímně - než začneme tady někoho kritizovat, je také potřeba zamést před vlastním prahem:
Několikrát za víkend se stane, že nám projede člun nebo velká kajutka málem po zahradě. Jede od břehu cca 10 metrů v režimu, který rozhodně není výtlačný. Nejednou kolem prosvištěli i blíž, myslel jsem, že mi to vyhodí loď na břeh. Tak kde mám tedy plavat? Metr od břehu budu v bezpečí?
Na Slapech jsou tisíce koupajících. Z toho řekněme 10% hazardérů  - možná ani to ne.
O víkendu postavím na břeh kameru. Jen tak pro ukázku. řeka v místě nemá ani sto metrů na šířku, takže podle Vyhlášky  7/2015 Sb. §7 bod 3 Na vodních nádržích a ostatních rozlehlých vodních cestách do vzdálenosti 50 m od břehu
nebo od vyznačených prostorů pro koupání je povolená nejvyšší rychlost plavby 10 km/h. Krom toho je to nahoru od Vesteckého mostu dané vyhláškou, jestli se nemýlím, tedy jen plavba ve výtlačném režimu a to po celý rok.
Kolik myslíte, že tam jede našich podle tohoto usanovení?
Soused je rybář, má nohozeno přes den trvale 4m od břehu.

Než začneme někoho soudit, je potřeba si uvědomit - a už jsem to tu mockrát psal - že v každé skupině je určité procento debilů a hňupů, takže se nelze tvářit, že my na lodích jsme na tom jinak. Možná se tady scházíme jen Ti slušní, takže kritizovat bychom mohli, ale nejsem si tím zcela jist. Proto nekritizuji nikoho.

Rybáři tu byli mnohem dřív než rekreační motorové lodě, jejich bojky mi nevadí, pokud mám dostatek místa na projetí. Je jich tam dost, to je fakt, ale držím-li se vyhlášky, zpravidla rybářskou bojku ve čtyřicítce nepotkám.
Kolem velkých vyhlášených kempů jezdím vždy pomalu neb vím, že tam může někdo plavat. Krom toho se jedu projet, kam tedy furt spěchat? Spěchat o dovolený? Proč? Vyblbnu se v tejdnu v práci, co se týče adrenalínu.
Jsou nás na té vodě mraky. Bez ohleduplnosti a tolerance to nepůjde.

Určité procento blbů je v každé skupině lidí. A to přibližně stejné.

Jinými slovy jsem chtěl říct: Nenadávejme na ty ostatní, neb oni mají stejný důvod nadávat na nás. (Na to naše procento debilů a hňupů)

PS: Poznámku ohledně rybářů a jejich bojek uvádím pouze za Slapy. Labe zmáknutý nemám. Chápu, že tam to může být větší problém.
Záznam z kamery nebudu zveřejňovat ani nikoho nikam udávat, jen si z něho udělám statistiku.
Velké lodě nikomu nezávidím.
Je mi 43, nejsem nerudnej strejda.

Jinak stopro souhlasím s námi všemi, že kontrolovat pivo na šlapadlech je úplně zcestný, stejně tak na Moravě nebo v Jižních čechách na cyklostezkách na kolech. Ale za to nemůžou koblihy, ta vyhláška je hooodně stará, vzpomeňte na Slavnosti sněženek. Ale ukrutně s tím nesouhlasím. Páč jak tu někdo psal, pomalu nebudeme smět ani cestou z hospody přejít silnici.

106

Re: Jak se chováte k rybářům ?.......

Banjolaes asi z tebou budu souhlasit  , taky jsem si plaval na druhou stranu Slap , je to výzva , dneska  by bohužel volali Greenpace a tahali mně do moře .Ale dneska už doba na plavání na druhou stranu není , prostě plaveš v plavební dráze a černá hlava v   černá vodě s odlesky slunce   vidět prostě není . 

Jen  doplním k těm bójkám . Labe je opravdu problém , oproti Slapům je to uzounké a řada rybářů si tam prostě natáhne bójky ze břehu na druhý břeh někdy i vzduchem na větev  naproti - což na Slapech nejde a pak neprojedeš .

107

Re: Jak se chováte k rybářům ?.......

Banjoales - za me velky souhlas. Z toho, co nektere take "kapitany" vidim predvadet  na nasich prehradach me mrazi a kladu si otazku, kdy prijde dalsi restrikce a bude to jako za dob davno minulych. Ale to neni jen o skluzu / vytlaku. Nektere lode maji nejvetsi zadovou vlnu v poloprechodu nebo pred nim. Pred par tydny jsem nebyl schopen dvema "kapitanum" vysvetlit, ze kdyz uz necetli predpis a delali papiry za basu v Hr, mohli by predevsim videt, co to dela s lodemi v kotvisti, od nehoz par metru takto jezdi.

108

Re: Jak se chováte k rybářům ?.......

Banjoales - snad s jednou vyjimkou - plavat napric je uz neunosny hazard, ta hlava nekdy vubec neni videt. Ja napr. i pri potapeni u brehu pouzivam nafukovaci potapecskou bojku.

109 Naposledy upravil: Olin (22-04-2018 19:43:11)

Re: Jak se chováte k rybářům ?.......

A pak je člověk má mít rád:
http://img29.rajce.idnes.cz/d2903/15/15095/15095308_0c83d7a8b162aab3e426c42f871f78e6/images/IMG_20180421_170151.jpg?ver=0
http://img29.rajce.idnes.cz/d2903/15/15095/15095308_0c83d7a8b162aab3e426c42f871f78e6/images/IMG_20180421_170221.jpg?ver=0
Takhle byli včera rozcabení na sjezdu s bivakama. Aby v tom ale nebyli sami, tak i mezi lodičkářema jsou hovada, který nechaly na vedlejším sjezdu zaparkovaný auta s vozejkama, že se sotva dalo mezi nima nacouvat s vozejkem do vody.
Jo a dcerka na tý první fotce, kde beru sjezd z dálky je jinak normální smile .

110

Re: Jak se chováte k rybářům ?.......

no pak at se nediví že jim to někdo  sroluje