1

Téma: nováček-koupě železné lodě

Ahoj, chtěl bych koupit kajutovou loď asehnal sem 8 m dlouhou kajutovou loď ale je železná. Prosím o radu jestli je to dobrá volba  a nebo raději laminát nebo plast. Ještě bych chtěl poprosit o radu jestli sedá někde zapujčit vlek snosností 3000 kg mame to k vodě okolo 100 km. Děkuji za rady a připomínky.

Windy 27

2

Re: nováček-koupě železné lodě

Ahoj a vitej. Neco o materialech je v odkaze dole. Kazdopadne kazdej material ma svoje, ocel neni vyhra, ale to neni ani laminat. Ja osobne se priklanim spise laminatu, protoze lod tolik nestarne a nevyzaduje takovou peci jako ocel ( obnova nateru atd) dale ocel nikdy neosetris zevnitr naterem vsude, pokid sis ji nestavel sam, takze vzdy ti to nekde za zebrem atd bude reznout. Dalsi na co si u ocelovky dej pozor je uzemeni mola u ktereho budes kotvit, pokid budes pripojenej na elektriku. Objevuji se tzv bludne proudy, ktery ti mohou ocel pekne rozezrat. A dalsi, ze kazdou technickou budes muset resit tloustku obsivky, jelikoz to po tobe bude sps chtit.

http://www.plavidla.cz/forum/viewtopic.php?id=1294

Princess 412 Fly -- Volvo Penta 2 x 235HP (Diesel) --  " ENDLESS "

3

Re: nováček-koupě železné lodě

Děkuji za radu a ohlas na mou prosbu a dotaz. Plechovou loď jsem zavrhnul a koupil jsem windy 27 je to straší loď - laminát. Je to super.

Windy 27