1 Naposledy upravil: HANZTD (25-06-2018 20:07:40)

Téma: UTLUMENí ZÁVěSNéHO MOTORU

Hledal sem fakt dlouho , i vyhledavačem to proháněl , ale nikde opravdu nenašel , přitom mam dojem že sem to tu někde už čet .. prostě nevim kde
čim ste vytlumili dekl na závěšáku , jako TOHATSU 4t je už takhle tichounkej , ale aspoň pro muj klid duše to chci zkusit , když už sem si to vymyslel big_smile

mohlo by tohle být "POUŽITELNOZKUSNÝ" ? smile https://www.ahifi.cz/tlumici-material-s … escription

Nebo :: https://www.ahifi.cz/profidamp-neoprene-10.html

sem se prostě rozhod , že to chci zkusit  a dokud nezkusim nebudu mít klid lol

LAMBERTI CRAFT  YAMA 18.5 OPEN + SUZUKI DF 90 A cool 
EX ; KILKRUISER 710 + RENAULT MARINE 40 DTN neutral
EX ; QUICKSILVER COMMANDER 500 + MERCURY OPTIMAX 75 neutral

2

Re: UTLUMENí ZÁVěSNéHO MOTORU

Stačí dekl vylepit molitanem, ale nezalep díry na sání vzduchu.

3

Psal o tom Lubor ve svem vlakne coaster 600.

4

Sání je jasná věc , naštěstí nejsem TECHNICKEJ PANIC big_smile

5

Pro Hanzdt: už to mám koupený, ale ještě jsem nevylepoval. Myslím,že obyčejný molitan toho moc neutlumí, (jinak by se nevyráběly spec materiály, že?).

6

V sobotu lepim , tak sem na to TICHO zvědavej cool

7

HANZTD napsal:

Mám kryt motoru vylepenej tou folíí StP a je to perfektní.Prý se ta samolepka lepí dobře,ale sám to posoudit
nemohu,protože jsem úkol zadal své hodné tchýni,která je na takové věci hodně šikovná.Já bych to vykrajování
ohybu asi nedal :-) Jestli chceš můžu Ti to nafotit.

8

HANZTD napsal:

Podle mého pozorování taková přídavná vložka znatelně utlumí hlavně vyšší kmitočty a zvuk motoru je mnohem příjemnější. Rozdíl je jednoznačně znatelný.

Coaster 600 DC Mercury PRO XS 175

9

JPfish : v poho , to dám , mam na to celej den - člověk se má čas od času vyvztekat a zanadávat si , aby si ulevil big_smile

10 Naposledy upravil: HANZTD (30-06-2018 21:35:39)

TOHATSU MFS 6C SL SAIL PRO  vytlumeno tim https://www.ahifi.cz/profidamp-neoprene-10.html  a poznatky ; vytlumeno do poslední škvírky STAčí PŮL PLÁTU , hodka práce .. , v pohodě se vejde nikde ani neni otlak po doteku samotnýho motoru , díra na sání a startšňůru podle origo děr po zalepení .
volnoběh byl tichej už v serii , nyní utlumeno na šepot větříku cca ješte 50% ale slyšet to samo je smile
střed - plnej = utlumení je znát spíš na vejšky cca kolem 40%  , basy utlumený cca kolem 25%  . rozdíl v tom je , ale je potřeba si zapamatovat jak to včelo PřED  a vyhodnotit si PO wink

druhý TOHATSU si vytlumim klidně taky , zužitkujíc druhou půlku plátu to už ve zkrácenym čase vědíc jak na to a 159.50,-  neni ruinující lol ......

11

Pro HANZTD: mám přesně ten Neoprene, tak pro mě dobrá zpráva, že to funguje. Mám ale Suzuki DF 25, což je atyp motor dvouválec do V, asi to předělali z nějakýho čopříka a je to na zvuku znát. Na volnoběh skoro neslyšíš, ale na plněj plyn to pěkně bubnuje. Tak jestli stáhnu pár decibelů, budu spokojenej. Ale to poznám až na velké louži.

12

také budu tento týden izolovat,snad to pomůže,každých pár db bude dobrých

13

Včera jsem vylepil dekl, ani ne hoďka práce, asi tři stovky náklady , a uvidíme výsledek ...

14 Naposledy upravil: zdenek2013 (02-07-2018 08:32:28)

předpokládám,že je potřeba dekl před vylepením něčím odmastit...za chvilku pojedu pro samolepící Bladen,dle slov prodejce je to 6mm silný materiál do motorového prostoru o trochu vhodnější kvůli garanci nehořlavosti nežli je Neopren,ale i ten je prý dobrý,tlumící schopnosti jsou stejné a oba by měly snížit hluk minimálně o 30%,což by bylo super

dnes to koupím,zítra nebo dnes nalepím,promažu řízení,vyměním jednu sufitku a vyzkouším motory cca 3-4km v silném protiproudu a napíšu změnu,ideální by bylo nějak ten hluk změřit před a po,ale nevím jak a nemám čím

každopádně vám moc děkuji za tip

15

Zkuste stáhnout nějakou aplikaci na měření hluku. V appstore jsem myslím něco zahlédl. Jak je to u androidu nevím.

Crownline 250 CR

16 Naposledy upravil: zdenek2013 (06-07-2018 12:50:21)

Pohrál jsem si s tím,na motoru 9,9hp byla změna celkem velká,izolace hodně ořezala vysoké kmitočty a celkově vyžehlila zvukový projev,u motoru 25hp už mi změna připadla menší,spíš více a celkově nějak příjemněji basuje a malý motůrek 2,5hp je také jen zvukově mírně ořezaný ve vyšších kmitočtech,ale každopádně je méně  slyšet z vody na břeh,razantní zázrak do ticha e-pohonu se tedy nekonal,ale každopádně izolace trochu pomohla a při plavbě s oběma motory na 3tis otáček není hluk nijak obtěžující a plavba je velmi příjemná,bohužel však 3 tis na obou motorech proti Danube odpovídají v daném úseku rychlosti 3,8-4,2km/hod a při místy potřebných 4.400 otáčkách na cestovní rychlost 7,4km/hod proti proudu zvukový projev sice už není tolik uječený,ale hlučný je na můj vkus pořád...

kupoval jsem 4 plotny Gladen za 916,-Kč  a zbyla mi 1 a 3/4,tak jsem jednou plotnou obdaroval kolegu a udělal mu radost,ostatně včera měl narozeniny...

znovu vám děkuji za tip,určitě ta trocha peněz a jedno odpoledne práce stálo za to, s hlukově izolovanými motory,aktuálně promazaným řízením,vyměněnou sufitkou i uklizenou a hlavně bezchybně fungující lodí je momentálně radost plout a celkový uživatelský dojem se výrazně zlepšil...díky

17

tak teď mam v plánu vytlumit SUZUKI 90 , už za stavající situace poznam volnoběh a kotvící mód jen podle čůrku chlazení jak je to FAKT TICHÝ ale když on se mi ten výtlum tak lenošijně válí doma , že je ho uplně škoda smile

18 Naposledy upravil: HANZTD (10-08-2018 21:42:18)

SUZUKI DF 90 A vytlumeno , můj osobní dojem : volnoběh to je růst trávy už v serii , ted je to ještě semínko v hlíně smile a je možný , že to krapet utichlo i ve vysokejch (přijde mi to tak) , ale je to fakt na uvážení každýho kdo se s mojim motorem potká big_smile
Moje "dušička" má klid , že sem to realizoval , jinak bych měl pořád velkýho brouka v hlavě wink