ZADAR (Chorvatsko)/LA ROCHELLE (Francie) 18. května

Posádce Tomáš Musil a Jan Daněk se nepodařilo na mistrovství světa třídy 470 kvalifikovat na olympijské hry do Atén. Čeští jachtaři skončili v chorvatském Zadaru v celkovém pořadí šedesátí a účastnické místo v Řecku jim uniklo o patnáct bodů.

„Jsme třetí náhradníci, a tak naše případná účast na hrách leží v rukou mezinárodního a jednotlivých národních olympijských výborů, což ji činí velmi nepravděpodobnou,“ napsali Daněk s Musilem na svých internetových stránkách. Mistry světa se stali Australané Nathan Wilmot a Malcolm Page, soutěž žen vyhrály Švédky Therese Torgerssonová a Vendela Zachrissonová.

Mistrovství Evropy olympijské třídy Finn ve francouzském La Rochell vyhrál Polák Mateusz Kusznierewicz před britským jachtařem Benem Ainsliem. Bronzový kov získal domácí reprezentant Guillaume Florent. Nedařilo se českému jezdci Michalu Maierovi; jistý účastník aténské olympiády skončil až na 57. místě.

Výsledky: MS třídy 470
Muži:
1. Wilmot, Page (Austr.) 44 b., 2. Molund, Andersson (Švéd.)51, 3. Rogers, Glanfield (Brit.) 54, 4. Philippe, Le Berre (Fr.) 56, 5. Kliger, Gal (Izr.) 57, 6. Marinho, Nunes (Port.) 67, …60. Musil, Daněk (ČR) 183.

Ženy:
1. Torgerssonová, Zachrissonová (Švéd.) 55, 2. Deklevová, Maucecová (Slovin.) 56, 3. Korneckiová, Bouskilaová (Izr.) 57, 4. Armstrongová, Stowellová (Austr.) 64, 5. Petitjeanová, Dourouxová (Fr.) 65, 6, Nataliaová, Dufresneová (Šp.) 72.

ME třídy Finn
1. Kusznierewicz (Pol.) 22 b., 2. Ainslie (Brit.) 58, 3. Florent 62, 4. Barker (N. Zél.) 73, 5. Godefroid (Belg.) 80, 6. Clarke (Kan.) 90, …57. Maier (ČR) 403.

ČTK

Magazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo  NERIS výslovně zakázáno.

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..