JABLONEC NAD NISOU 22. června

Dělníci dokončují opravu hráze jablonecké přehrady a stihnou ji zřejmě otevřít ještě před začátkem hlavní letní rekreační sezony. Píše o tom dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes. Lidé pak už nebudou muset hráz obcházet parkem.

„Na hrázi pokládají dlažbu a odstraňují bednění, takže do konce června by měla být otevřená,“ řekl MfD jablonecký hrázný Jiří Chmelař. U přehrady se chystá také vylepšení veřejného osvětlení.

Povodí Labe zavřelo hráz na začátku dubna kvůli opravě otvorů, kudy by při záplavách odtékala velká voda. Jejich betonové klenby už totiž byly staré a poškozené. Při větším zatížení by se mohly prolomit. Proto montéři nad přelivy rozebrali povrch hráze, narušené klenby odstranili a vybudovali nové železobetonové.

Rekonstrukce hráze si vyžádá zhruba tři miliony korun a několikrát ji zkomplikovaly útoky neznámých vandalů. „Zničili lešení, které si montéři stavěli několik dní a shodili ho z hráze dolů, stejně jako třeba mobilní toalety,“ řekl MfD ředitel jabloneckého závodu Povodí Labe Jaroslav Jaroušek. Vandalové tak způsobili během oprav škodu nejméně za 20.000 korun.

Po otevření hráze bude přehrada na začátek sezony připravená. Na hladině už plují dvě pontonová plata na skákání a otevřeli také někteří stánkáři. V přehradě, kde v minulých letech omezovaly koupání toxické sinice, lze zatím dohlédnout až do hloubky bezmála čtyři a půl metru. „Voda už dlouho nebyla tak průzračná,“ konstatoval Chmelař.

ČTK

Magazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo  NERIS výslovně zakázáno.

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..