Jedná se o tradiční „Pálavskou regatu 2008“, která je v současné době největší tuzemský jachtařských okruhový závod s mezinárodní účastí a který se koná ve dnech 2.- 4.5. 2008.

Zúčastní se ho olympijské lodní třídy Laser, Fin, „470“ a dále třídy Evropa a „420“. Vzhledem k velkému zájmu jachtařské veřejnosti o tento jedinečný jachtařský revír, opět očekáváme rekordní návštěvu závodníků a to nejen z České republiky, ale i z okolních států. Zatím je přihlášeno 120 lodí z ČR, Slovenská, Rakouska a Maďarska. Mezi účastníky bude i vítězka předchozích závodů, stříbrná olympijská medailistka z Athén ve třídě Evropa, Lenka Šmídová, která nyní jezdí spolu s Lenkou Mrzílkovou dvouposádkovou třídu „470“ a jako jediného závodu v ČR před OH v Pekingu se zúčastní právě Pálavské regaty. Ve třídě Laser pojede další náš olympionik Martin Trčka.

Regata začíná „Zahajovacím ceremoniálem“ v pátek 2.5.2008 v 10:00 hod., ve 12:00 hod. bude start 1. rozjížďky, po které následují další rozjížďky až do cca 18-ti hodin. Starty dalších rozjížděk v So a v Ne jsou v 10:00 hod. Celkem se předpokládá, že za 3 dny se odjede 9 rozjížděk.

Závod končí v neděli kolem 15. hodiny slavnostním vyhlášením.

Další informace získáte na adrese: www.palavska.com. a www.ycdyje.breclav.cz.

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..