DĚČÍN 13. května

Sezona výletních lodí na Labi právě začala. Tuzemští turisté se však musí obrátit na Saskou paroplavební společnost v Drážďanech, jejíž parníky jezdí na trase mezi Míšní a Děčínem. Pražská paroplabení společnost, která provozovala v minulosti osobní lodní dopravu mezi Děčínem a Hřenskem, s ní letos nepočítá. „Jiného českého provozovatele se nám zatím nepodařilo sehnat,“ řekla dnes ČTK mluvčí děčínské radnice Romana Silvarová.

Atraktivní výlet českým parníkem si lidé mohli dopřát naposledy před dvěma lety. Loni se paroplavba rozhodla nevyjíždět na Labe v důsledku špatné situace v okolí Hřenska, které bylo odříznuto od světa kvůli hrozbě padajících skal. Letos své důvody společnost neuvedla. „Dopravu na Labi zajišťovat nebudeme,“ uvedl ředitel společnosti Dušan Sahula.

Trasa mezi Děčínem a Hřenskem byla oblíbeným místem školních výletů i zahraničních turistů. Konec osobní lodní dopravy tak pocítili především podnikatelé. „Saské parníky zde většinou pouze projíždějí, čeští výletníci zde trávili celé dny,“ uvedl prodejce dárkových předmětů.

Za výlet parníkem si budou muset letos tuzemští turisté připlatit. Hodinová projížďka českou lodí stála 70 korun, za jízdu saským parníkem lidé zaplatí 7,35 euro (240 korun). „V ceně je už zahrnuta tříprocentní sleva pro české turisty, kterou jsme vyjednali s německým provozovatelem,“ řekla Silvarová. Jízdní řády lodí jsou k dispozici v děčínském turistickém centru.

ČTK

Magazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo  NERIS výslovně zakázáno.

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..